Головна

всі книги   до розділу   зміст
1 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 35 36 37 38 39 40 41 43 44 45 46 47 48 49 50 51 53 54 55 56 57 58 60 61 62 64 65 66 67 68 69 70

Стаття 60. Відповідальність за інакші порушення законодавства про засоби масової інформації

1. У статті, що коментується вказані різні види порушень законодавства про ЗМІ.

Перший вигляд порушення - установа ЗМІ через підставну особу, отримання свідчення про реєстрацію обманним шляхом. У цьому випадку свідчення про реєстрацію може бути визнане недійсним тільки судом в порядку цивільного судочинства по заяві реєструючого органу або МПТР. Отримання свідчення через підставну особу є один з способів отримання свідчення обманним шляхом.

При отриманні ліцензії на віщання обманним шляхом згідно п.1 ч.1 ст. 32 Закони про ЗМІ ліцензія анулюється. Анулювання ліцензії проводиться рішенням його органу, що видав.

Наступний вигляд порушення законодавства про ЗМІ - прихована поступка ліцензії. Згідно п.3 ч.1 ст. 32 Закони про ЗМІ при встановленні комісією по телерадиовещанию факту прихованої поступки ліцензії ліцензія анулюється. Однак Федеральна комісія по телерадиовещанию досі не створена.

ухиляння від сплати потиражного збору. Потиражний збір законодавством не введений.

Реєстраційний збір передбачений в ст. 14 Закону про ЗМІ. У разі ухиляння від підвищеного реєстраційного збору, який встановлений для ЗМІ, що спеціалізується на повідомленнях і матеріалах рекламного або еротичного характеру, реєстраційний орган повертає заяву про реєстрацію заявнику без розгляду (п.3 ч.3 ст. 13 Закону про ЗМІ).

Неправомірне отримання пільг, встановлених для спеціалізованого ЗМІ, також є порушенням законодавства про ЗМІ. Пільги встановлені для ЗМІ, що спеціалізується на повідомленнях і матеріалах для дітей і підлітків, інвалідів, а також освітнього і культурно-просвітницького призначення. Для них встановлений знижений реєстраційний збір.

Відповідальність за цей вигляд порушення законодавством про ЗМІ не встановлена.

Незаконне виготовлення продукції ЗМІ без його реєстрації або після рішення про припинення або припинення його діяльності спричиняє адміністративну відповідальність, передбачену в ст. 13.21 КоАП РФ.

Ухиляння від перереєстрації (перереєстрація у відповідності зі ст. 11 Закону про ЗМІ потрібно при зміні засновника, зміни складу соучредителей, а одинаково назви, мови, форми періодичного поширення ЗМІ) суперечить інтересам ЗМІ, оскільки у разі ухиляння від перереєстрації вони вимушені будуть не виготовляти, не розповсюджувати свою продукцію, т. до. згідно ст. 13.21 КоАП за виготовлення і поширення продукції для ЗМІ, не минулого перереєстрацію, передбачена адміністративна відповідальність.

При пред'явленні при реєстрації вимог, не передбачених в Законі про ЗМІ, порушником законодавства про ЗМІ виступає реєструючий ЗМІ органи. Вони будуть нести цивільну відповідальність у разі спричинення шкоди в зв'язку з незаконними діями у відповідності зі ст. 1069 ГК РФ.

Воспрепятствование здійснюваному на законній основі поширенню продукції ЗМІ або встановлення незаконних обмежень на роздрібний продаж періодичного друкарського видання спричиняє адміністративну відповідальність у відповідності зі ст. 13.16 КоАП РФ.

Незаконне поширення продукції ЗМІ без його реєстрації або після рішення про припинення або припинення його діяльності спричиняє адміністративну відповідальність, передбачену в ст. 13.21 КоАП РФ.

Поширення продукції без дозволу на вихід в світло спричиняє дисциплінарні стягнення, передбачені ст. 192 ТК РФ.

Здійснення віщання без ліцензії або з порушенням ліцензійних умов спричиняє адміністративну або карну відповідальність.

Передбачена адміністративна відповідальність за здійснення підприємницької діяльності без спеціального дозволу (ст. 14.1 КоАП РФ).

Підприємницька діяльність з порушенням умов, передбачених спеціальними дозволами (ліцензією), спричиняє адміністративну відповідальність. Однак, якщо внаслідок цих дій був заподіяний великий збиток громадянам, організаціям або державі або вказана діяльність зв'язана з видобуванням доходу у великому розмірі, то порушник несе вже не адміністративну, а карну відповідальність, передбачену в п.1 ст. 171 УК РФ. Під доходом у великому розмірі признається дохід, сума якого перевищує 200 МРОТ.

За порушення правил поширення обов'язкових повідомлень передбачена адміністративна відповідальність (ст. 13.17 КоАП РФ).

За порушення правил поширення реклами передбачена адміністративна відповідальність (ст. 14.3 КоАП РФ).

Порушення порядку оголошення вихідних даних спричиняє адміністративну відповідальність, передбачену ст. 13.22 КоАП РФ.

Створення штучних перешкод, перешкоджаючих упевненому прийому радіо- і телепрограмм, спричиняє адміністративну відповідальність у відповідності зі ст. 13.18 КоАП РФ.