На головну   всі книги   до розділу   зміст
1 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 35 36 37 38 39 40 41 43 44 45 46 47 48 49 50 51 53 54 55 56 57 58 60 61 62 64 65 66 67 68 69 70

Стаття 11. Перереєстрація і повідомлення

1. Даная стаття встановлює основи для перереєстрації ЗМІ, її порядок, а також випадки, при яких необхідно повідомляти реєструючі органи без проведення перереєстрації ЗМІ.

Перереєстрація ЗМІ є обов'язковою при:

зміні засновника;

зміні складу засновників;

зміні назви ЗМІ;

зміні мови;

зміні форми періодичного поширення масової інформації;

зміні території поширення.

Даний перелік є вичерпним. Отже, в яких-небудь інакших випадках, зокрема при зміні тематики або спеціалізації або зміні джерел фінансування, здійснювати перереєстрацію ЗМІ не потрібно.

2. Перереєстрація ЗМІ здійснюється в тому ж порядку, що і реєстрація - шляхом подачі заяви до реєструючого органу з урахуванням вимог ст. 8 Закону про ЗМІ.

3. Виготовлення і поширення продукції ЗМІ, яке зазнало одного з вказаних в ст. 11 справжнього коментаря змін і не пройшло процедуру перереєстрації, спричиняє адміністративну відповідальність.

4. У відповідності з ч.3 статті, що коментується не допускається провести перереєстрацію ЗМІ, діяльність якого була припинена судом. Дана заборона починає діяти з моменту вступу в законну силу рішення суду про припинення діяльності даного ЗМІ.

Заборона на проведення перереєстрації ЗМІ, діяльність якого припинена судом, в Законі про ЗМІ не передбачений.

5. Випадками, при яких не треба проводити перереєстрацію ЗМІ, але необхідно повідомити реєструючий орган, є:

зміна місцезнаходження (адреси) редакції;

зміна періодичності випуску ЗМІ;

зміна максимального об'єму ЗМІ.

Обов'язок повідомляти реєструючий орган про вказані зміни лежить на засновникові ЗМІ.

Повідомлення здійснюється в письмовій формі протягом одного місяця з дати відповідної зміни. Пропуск даного терміну спричиняє адміністративну відповідальність (детальніше див. п.10 коментарі до ст. 20).

6. Потрібно звернути увагу на неточність, допущену законодавцем в формулюванні ч.4 статті, що коментується. Говорити про періодичність випуску і об'єм ЗМІ юридично не зовсім коректно, т. до. періодичність і об'єм характеризують швидше продукцію, призначену для масового поширення, а не ЗМІ - саму форму масового поширення інформації.