На головну   всі книги   до розділу   зміст
2 4 5 6 7 9 10 12 13 14 17 20 21 22 23 24 25 26 28 29

4.6. Векселі і питання валютного законодавства

Питання: Чи Можуть російські резиденти випускати і використати в своїй діяльності векселя, виражені у іноземній валюті?

Відповідь: У відповідності з ч.4 ст. 5 і ч.1 ст. 6 Федеральних закони "Про банки і банківську діяльність" банки, що мають ліцензію ЦБ РФ на здійснення банківських операцій з коштами в рублях і іноземній валюті або Генеральну ліцензію (т. е. є уповноваженими банками), мають право випускати векселі, вексельна сума яких виражена у іноземній валюті. Випущені вказаними банками векселі, вексельна сума яких виражена у іноземній валюті, можуть бути придбані резидентами у вказаних банків, а також продані резидентами вказаним банкам як за рублі, так і за іноземну валюту у відповідності з п.2 ст. 6 Закону РФ "Про валютне регулювання і валютний контроль" і п.1.19 Положення ЦБ РФ від 24 квітня 1996 р. N 39 "Про зміну порядку проведення в РФ деяких валютних операцій".

Видача резидентом векселя у іноземній валюті з місцем платежу в Російській Федерації при відсутності в тексті векселя обмовки про ефективний платіж у якій-небудь іноземній валюті не є порушенням валютного законодавства (п.15 Інформаційного листа Президії ВАС РФ від 31.05.2000 м. N 52).

У цей час питання здійснення резидентами операцій у іноземній валюті, в тому числі операцій, пов'язаних з використанням векселів, вексельна сума яких виражена у іноземній валюті, при здійсненні ними розрахунків з нерезидентами за експортно-імпортними контрактами валютним законодавством не врегульований. Це означає, що для проведення подібних операцій в кожному окремому випадку потрібно у встановленому порядку отримати дозвіл ЦБ РФ.

Офіційне посилання: лист ЦБ РФ від 8 січня 1998 р. N 12-1/5-45.