На головну   всі книги   до розділу   зміст
2 4 5 6 7 9 10 12 13 14 17 20 21 22 23 24 25 26 28 29

4.3. Векселі і податок на майно

Питання: Чи Відносяться векселі, що знаходяться на балансі підприємства, до майна, оподатковуваного податком на майно?

Відповідь: У відповідності зі ст. 2 Закону РФ "Про податок на майно підприємств" об'єктом оподаткування є основні кошти, нематеріальні активи, запаси і витрати, що знаходяться на балансі платника податків. Подп."а" п.4 Інструкції ГНС РФ від 8 червня 1995 р. N 33 "Про порядок обчислення і сплати до бюджету податку на майно підприємств" визначає конкретний перелік рахунків бухгалтерського обліку, який застосовується для числення налогооблагаемой бази.

Відповідно до встановленого порядку ведіння бухгалтерського обліку і звітності в Російській Федерації належні підприємству цінні папери, в тому числі векселя, враховуються в складі фінансових вкладень (рахунок 58 "Фінансові вкладення" субрахунок 2 "Боргові цінні папери") і відповідно не включаються в об'єкт оподаткування на майно підприємств.

Офіційне посилання: лист Мінфіну РФ від 23 грудня 1996 р. N 04-07-06.